• Wydarzenia

  Wykład prof. Mikołaja Cześnika na temat: „Kontekst jako zmienna wyjaśniająca w badaniach społecznych”

  16 czerwca 2023 na platformie MSTeams odbył się wykład prof. Mikołaja Cześnika na temat: „Kontekst jako zmienna wyjaśniająca w badaniach społecznych”. W gronie zespołu badawczego i terenowego mieliśmy okazję przedyskutować rolę różnych kontekstów w badaniach panelowych. W szczególności platformą dyskusji były nasze badania projektowe.

 • Wydarzenia

  Wykład prof. Christiana Welzela

  Podczas wrześniowych warsztatów mieliśmy okazję wysłuchać wykładu prof. Christiana Welzela on “Cool Water: The Geo-Climatic Source of Western Exceptionalism”. Prof. Christian Welzel (Uniwersytet Leuphana w Lüneburgu, Niemcy) jest wybitnym badaczem i dyrektorem ds. badań w World Values Survey. Profesor znany jest ze swojego modelu wymiarów kulturowych, który mierzy wartości emancypacyjne i świeckie. Badania Welzela koncentrują się na wzmacnianiu pozycji człowieka, demokratyzacji i zmianach kulturowych. W szczególności badacz analizuje wpływ zmian  w obszarze wartości na stabilność systemów politycznych. 

 • Wydarzenia

  Przygotowania do drugiej fali badań

  W dniach 14-15 września 2023 w Uniwersytecie SWPS w Warszawie odbyło się drugie spotkanie bezpośrednie ankieterów w naszym projekcie. Podczas warsztatów poddaliśmy analizie i dyskusji wyniki pierwszej fali, jak również podzieliliśmy się doświadczeniami. Sporo czasu poświęciliśmy na dyskusję nad nowym narzędziem, które wykorzystamy w kolejnej turze badań. Ruszamy w drugiej połowie października.

 • Wydarzenia

  APSA Annual Meeting & Exhibition, August 31- September 3, 2023

  Wstępne wyniki badań zostały zaprezentowane podczas prestiżowej 119th konferencji organizowanej przez American Political Science Association (Los Angeles, California). Badania spotkały się z dużym zainteresowaniem środowiska międzynarodowego. Agnieszka Turska-Kawa została zaproszona do panelu organizowanego przez Central European Political Science Association „The problematic of democratic backsliding in CEE”. Tytuł wystąpienia: Grey Voters’ Electoral Inclusion Mechanisms. Poland’s 30-year Experience of Democracy Abstract: The presentation analyses electoral inclusion mechanisms in the oldest segment of voters, called grey voters. The literature most often uses the term to describe voters over 60. Initiatives of this kind have been undertaken in Poland since the restoration of democracy in 1989, but their scope, determinants, and consequences have been…

 • Wydarzenia

  Styczeń 2023- zakończona I tura badań

  Z radością informujemy, że zakończyliśmy pierwszą turę badań w projekcie. Ostatnie miesiące były ciężkie, badania terenowe do najłatwiejszych nie należą. Ale jednocześnie wynik okazał się ogromnie satysfakcjonujący. Przeprowadziliśmy blisko 500 wywiadów z osobami w wieku +65. Były to rozmowy szczególne, otwarte, motywujące do dalszej pracy. Dziękujemy wszystkim, którzy zaprosili nas do swoich domów, poczęstowali herbatą i odpowiedzieli na szereg pytań. A teraz przystępujemy do opracowania wyników! 

 • Wydarzenia

  Wesołych Świąt

  Z okazji Świat Bożego Narodzenia wszystkim uczestnikom badania oraz sympatykom projektu życzymy: Wiary, która może przenosić góry, Nadziei, która nigdy nie zgaśnie, Miłości, która jest światłem życia. Niech ten wyjątkowy czas zwiastuje dobrą nowinę!

 • Wydarzenia

  14-15 października 2022 – w Uniwersytecie Śląskim w Katowicach miało miejsce szkolenie wykonawców w badaniach terenowych

  14-15 października 2022 – w Uniwersytecie Śląskim w Katowicach miało miejsce szkolenie wykonawców w badaniach terenowych. Dwa dni spędziliśmy bardzo intensywnie zdobywając nowe kompetencje badawcze i nową wiedzę, wspierającą nasze działania. W programie m.in. wystąpienia Michała Kotnarowskiego (IFiS PAN): „Jak skuteczne prowadzić wywiady – praktyczne wskazówki”, Wiktorii Smołkowskiej: „Psychologiczne aspekty budowania relacji z osobami starszymi”; Natalii Galicy (NCN) „Ochrona i zarządzanie danymi wrażliwymi”. Wiele miejsca poświęciliśmy praktycznej stronie badania. Nie żałowaliśmy też czasu na integrację i budowanie zespołu. Jesteśmy gotowi do badań terenowych!

Skip to content